ukraina legaliseeris kanepi ravikanepi sõda venemaa ptsd stress trauma

Ukraina legaliseeris PTSD’ga võitlemise eesmärgil meditsiinilise kanepi

Ukraina parlament hääletas eelmise nädala teisipäeval meditsiiniise kanepi legaliseerimise poolt vastuseks riigis laialt levivale traumajärgsele stressihäirele (PTSD), mida põhjustab inimestes siiani käiv konflikt Venemaaga.

Kuue kuu pärast jõustuv uus seadus lubab ka kanepi kasutamise teaduslikel ning tööstuslikel eesmärkidel.

Peaminister Denys Smyhali välja pakutud seadus sai Kiievi 401-kohalises parlamendis 248 häält. Kuigi hääletuse täielik jaotus ei ole koheselt näha, siis on käik tekitanud parlju arutelusid meditsiinilise kanepi võimalike eeliste kohta, kuid samas loetakse murekohaks seda, et tänavamüüki võib rohkem kanepit ilmuda.

Arutelu meditsiinilise kanepi legaliseerimise ümber on Ukrainas pidev olnud – pooldajad rõhutavad selle terapeutilisi eeliseid ning vastu olijad kardavad ebaseaduslike uimastite ringluse suurenemist. Hiljutine pingete eskaleerumine pärast Venemaa sissetungi 2022. aastal Ukrainasse on arutelu veelgi kiirendanud.

Õigusaktidega kehtestatakse range kontroll kanepi tootmise ning levitamise üle. Kanepit sisaldavate ravimite jaoks tuleb arstilt saada vastav luba. Oluline on ka märkida, et kanepi tarvitamine meelelahutuslikel eesmärkidel jääb endiselt Ukrainas kriminaalkuriteoks.

Milline on teie reaktsioon?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sotsiaalmeedia

Reklaam