Zelenski allkirjastas seaduse: Meditsiiniline kanep on nüüdsest Ukrainas legaalne

Ukraina president Volodõmõr Zelenski allkirjastas neljapäeval seaduse, mis legaliseerib meditsiinilise kanepi kasutamise. Üle kuue miljoni inimese, sealhulgas vähki põdevad, posttraumaatilise stressihäire all kannatavad isikud ja haavatud sõdurid, vajavad kanepipõhiseid ravimeid, kinnitas üks Ukraina seadusandja.

Allkirjastatud seadus hakkab kehtima ametlikust avaldamise hetkest kuue kuu pärast. Oluline on märkida, et kanepi müük ja levitamine lõõgastuslikul eesmärgil jääb endiselt keelatuks.

Ukraina parlament toetas vastavat eelnõu juba detsembris, kuid endise peaministri Julija Tõmošenko saadikud takistasid eelnõu saatmist Zelenskile allkirjastamiseks. Tõmošenko on seisukohal, et kanepi seadustamine võib ohustada riigi tulevikku.

Ukraina tervishoiuministeerium toetab eelnõu ning kavatseb vastavalt seadusele avalikustada haigused ja seisundid, mille korral võib kanepit meditsiinilistel eesmärkidel välja kirjutada.

Seaduse kohaselt on vajalik eriluba kanepi kasvatamiseks ja müümiseks ning kasvukohas peab olema paigaldatud 24 tundi ööpäevas töötav videokaamera, mille salvestisi saab vajadusel politsei näha.

Milline on teie reaktsioon?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sotsiaalmeedia

Reklaam