Saksamaa legaliseerib 1. aprillist kanepi

Saksamaa legaliseerib 1. aprillist kanepi

Pärast valitsusparteide vahelist pikka vaidlust viimaste üksikasjade ning tervisenõuete üle, kavatseb Saksamaa 1. aprillist alates legaliseerida kanepi.

„Seadus jõustub 1. aprillist” sõnasid parlamendifraktsioonide asetäitjad Dagmar Schmidt sotsiaaldemokraatidest, Maria Klein-Schmeink Rohelistest ning Konstantin Kuhle ärimeelsetest Vaba Demokraatidest (FDP) pärast viimast kõnelustevooru.

„Need määrused on tõeliseks verstapostiks kaasaegses umaistipoliitikas, mis tugevdavad ennetustööd ning parandavad tervise, laste ning noorte inimeste kaitset” sõnasid nad.

Tulevikus saavad täiskasvanud Saksamaal kanepit kodus kasvatada ning väikestes kogustes omada.

Seaduse eesmärk on vähendada musta turu ning uimastitega seotud kuritegevuse osakaalu, piirata mürgiste ainete turul müümist ning vähendada üleüldiselt tarbijate arvu, lisas terviseminister.

Ametlikult peaks seadus Bundestagis vastu võetama 19. veebruariga algaval nädalal. Seejärel suunatakse see 22. märtsil edasi Bundesratile, kus eeldatavasti enam mingeid tõrkeid ei tule.

Legaliseerimine lepiti kokku novembris, kuid koalitsioonis toimusid seejärel pikad arutelud noorte kaitsmise üle. Kusjuures üks seadusandliku koja liige väljendas kartust, et „inimesed hakkavad reaalselt iga nurga peal kimuma.”

Milline on teie reaktsioon?
+1
16
+1
2
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sotsiaalmeedia

Reklaam