Bongi puhastamine pesemine puhtana hoidmine lahus sool isopropüül

Bongi puhastamine – Lihtsad sammud puhta suitsetamiselamuse tagamiseks


Bong on üks levinumaid vahendeid kanepi suitsetamiseks, kuid selle efektiivseks kasutamiseks on oluline hoida seda ka korralikult puhtana.

Mustuse ja kogunenud jääkide korrapärane eemaldamine tagab mitte ainult parema maitse, vaid ka bongi pikema eluea. Järgnevalt oleme välja toonud mõned lihtsad sammud, kuidas puhastada oma bongi ja hoida seda ideaalses seisukorras.

1. Vajalikud tarvikud

Enne puhastamise alustamist veendu, et sul on kõik vajalik käepärast:

2. Eemalda kasutatud vesi ja jäägid

Vala vana vesi välja ja loputa bong põhjalikult sooja veega läbi. Eemalda kõik jäägid ja suuremad mustuseosakesed, millele ligi pääsed.

3. Võta bong lahti

Eemalda bongilt kõik ära käivad detailid (kahad, bowlid jne). Pane need eraldi suletava kaanega karpi.

4. Tee bongi lahus

Vala bongi põhja isopropüülalkoholi kuskil turbo-auguni. Mida suurem/keerukama konstruktsiooniga bong, seda rohkem isopropüüli on vaja kasutada.

Seejärel lisa isopropüüli sekka soola. Soola võib julgelt kallata – pigem rohkem kui vähem.

Kata bongi avad kinni silikoonist augukatetega või käkerda lihtsalt vetsupaberit kokku ja kata sellega kõik augud kinni. Võid auke ka lihtsalt kätega/sõrmedega üritada katta. Vala seejärel peaaegu keevat vett bongi nii, et see kataks kõik määrdunud alad. Veendu, et kõik bongi osad oleksid lahusega ilusti kaetud.

Alkoholi kõrge kontsentratsioon aitab lahustada rasva ja jääke, samal ajal kui sool toimib abrasiivsel kombel. Kuuma vett lisades tahad, et see oleksid võimalikult kuum, kuid mitte nii kuum, et klaasist bongi katki teha võiks.

Tee sarnane lahus ka karpi, kuhu asetasid eelnevalt bongi väiksemad detailid nagu kahad, bowlid jne.

5. Lase seista ja loksuta

Laske bongil ja kahal lahuses seista 10-20 minutit, sõltuvalt mustusastme raskusest. Seejärel raputage jõuliselt bongi nii kaua kuniks ka muu tõrv ja mustus klaasi küljest lahti tuleb. Raputades olge ettevaatlik, et te bongi kuhugi vastu ei löö või maha ei pilla.

6. Harja ja loputa

Kasutage mõnd pehmet harja või puhastusharja, et puhastada bongi raskesti ligipääsetavamad kohad. Loputage seejärel bong põhjalikult sooja veega, et eemaldada kõik jäägid ja puhastuslahus.

7. Kuivatage põhjalikult

Enne uuesti kasutamist veenduge, et bong oleks täielikult kuiv. Paberrätikud või õhukuivati aitavad teil seda protsessi kiirendada.

8. Regulaarne hooldus

Vältige edaspidi suurema mustuse teket bongis puhastades seda regulaarselt. Eelistatult võiks seda teha vähemalt kord nädalas, olenevalt suitsetamise sagedusest.

Bongi regulaarne puhastamine tagab mitte ainult parema suitsetamiskogemuse, vaid pikendab ka bongi eluiga. Järgides neid lihtsaid samme, saate nautida puhtaid ja nauditavaid momente oma bongi seltsis.

Milline on teie reaktsioon?
+1
1
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Sotsiaalmeedia

Reklaam